Organizacja wesela to duże przedsięwzięcie, wszystko musi być dokładnie zaplanowane i pójść zgodnie z planem. Przygotowania zajmują parze młodej nawet kilka miesięcy przed terminem uroczystości, należy zadbać o dosłownie wszystko – posiłki, alkohol, muzykę na żywo.

Czy warto kupić alkohol z dostawą?

Weselny alkohol z dostawą

Dobór trunków na weselu jest bardzo istotny, w końcu jest to wielkie wydarzenie, które wymaga specjalnej oprawy i wznoszenia toastów. Z uwagi na różnorodność gustu pod względem alkoholu, należy zapewnić każdy jego rodzaj – wino, wódkę, bimber, piwo. Jeżeli nie ma się czasu na osobiste odwiedziny w hurtowniach, ratunkiem jest alkohol z dostawą do domu. W pierwszej kolejności powinno się zorganizować wódkę, obowiązkowo najwyższej jakości, bez względu na cenę. Następnie szampan dla gości, serwuje się go po przyjeździe Pary Młodej na salę weselną wszystkim gościom w celu wzniesienia pierwszego toastu. Należy pamiętać o tym, że nie każdy preferuje wysokoprocentowe alkohole, niektórzy wolą wino i piwo – w symbolicznych ilościach. W przypadku, gdy na wesele został wynajęty barman, przydadzą się droższe trunki – whiskey, Burbon, koniak, brandy. Alkohol z dostawą musi być wybrany w odpowiedniej ilości, lepiej kupić większą ilość, niż później zastanawiać się, czy na pewno go wystarczy. Bardzo ważna jest jakość serwowanego alkoholu, powinien wyróżniać się smakiem, estetycznym, oryginalnym opakowaniem. Bardzo pomocne są zamontowane dozowniki, zmniejsza się tym samym ryzyko rozlania trunków podczas napełniania kieliszków. Dobrym posunięciem jest zakup alkoholu znanych marek, przetestowanych i polecanych przez wiele osób, uniknie się dzięki temu rozczarowań.

Lżejsze alkohole weselne

Zamawiając alkohol z dostawą należy dodać do zamówienia wina i piwa, najczęściej piją je kobiety lub gości unikający na co dzień alkoholu. Zasady dobrego wychowania jasno wskazują, że gościom weselnym powinno się zapewnić wybór napojów alkoholowych. Nie mając w zamiarze wyboru konkretnej marki alkoholu zawsze pozostają rady osób obsługujących hurtownie – z pewnością podpowiedzą, która marka wyróżnia się wysoką jakością. Drugim rozwiązaniem jest rozeznanie wśród gości, którzy potwierdzili swoje przybycie, w końcu uczestniczą w tej wyjątkowej uroczystości. Na weselach zazwyczaj znajdują się tak zwane wiejskie stoły, stawia się na nich wędliny, mięso, wyroby domowe, ogórki kwaszone i wiele innych przekąsek. Warto wzbogacić to miejsce piwami bezalkoholowymi, wśród uczestników wesela na pewno są kierowcy, którym nie wolno spożywać alkoholu mając zamiar kierować. Przyda się co najmniej kilka zgrzewek, taki alkohol z dostawą będzie niewielkim kosztem, a zadowoli wielu gości. Tak, jak wspomniano powyżej, nie powinno się zapominać o bardziej wymagających koneserach, którzy lubią napić się droższego alkoholu – wszystko jest kwestią konsultacji rodzinnych. Z całą pewnością sprawią one, że Para Młoda zapobiegnie ewentualnemu nietaktowi, gdy wujkowie nie będą mieli swoich ulubionych trunków do dyspozycji. Nawet nie mając czasu na poszukiwania w stacjonarnych sklepach można tę sprawę załatwić bardzo sprawnie.