Wiele firm, które chcą się wybić i zaistnieć na rynku w swojej branży, organizują różnego rodzaju eventy, które mają na celu wypromowanie oraz reklamę. Ogrom pracy i wysiłku włożony w organizację takich przedsięwzięć, sprawia, że więcej osób usłyszy o naszej firmie i z czasem będziemy mieć więcej klientów.

 

Od czego zaczynamy?

 

Tak jak wspominaliśmy na początku dobrze zorganizowany event ma na celu przyciągnięcie większej liczby klientów, bądź jeżeli jesteśmy na początku biznesowej drogi, szukanie pierwszych klientów. Event sam w sobie ma na celu zwrócenie uwagi grupy docelowej właśnie na nasz produkt lub usługę. Nowym firmom potrzebny jest więc duży rozgłos, który zapewni rozpoznawalność i na długo pozostanie w pamięci uczestników, jak i lokalnej prasy.

 

Rodzaje eventów

 

Wśród eventów rozróżniamy kilka rodzajów. Każdy jest uzależniony od branży, jaką ma na celu promować. Eventy biznesowe to zazwyczaj różne targi, konferencje, kongresy. Mają na celu spotkanie z klientami, pracownikami i firmami, z którymi współpracujemy. Dla firm organizuje się też wydarzenia motywujące. Zapraszani są na nie szczególnie pracownicy firmy oraz firmy współpracujące. Zazwyczaj w ramach takiego eventu organizowane są szkolenia zagraniczne, które mają na celu zmotywowanie pracowników do efektywniejszej pracy. Zazwyczaj korzystamy z eventów społecznych, organizowanych przez władze publiczne. Zazwyczaj są to koncerty lokalnych grup wokalnych połączone z piknikiem dla rodzin. Wśród eventów mamy również grupę specjalną. Są to imprezy okolicznościowe, które mają służyć komunikacji z klientami firmy.

 

Udany event - jak, po co i dlaczego?

 

Jak się przygotować do organizacji eventu?

 

Organizując event, musisz zacząć od rozpoznania potrzeb i celu takiego przedsięwzięcia. Pierwszym krokiem jest zorganizowanie miejsca. Nie wystarczy telefon w celu rezerwacji. Jeżeli event ma być na najwyższym poziomie, trzeba go zobaczyć na żywo. Zaprojektowanie dekoracji czy sceny zagwarantuje zadowolenie uczestników. Warto zastanowić się nad oprawą muzyczną i artystyczną.