Konkurencyjne ceny oraz możliwość dopasowania menu do indywidualnych preferencji, sprawia, że wybór firmy cateringowej jest nie lada wyzwaniem. Coraz więcej firm cateringowych proponuje swoim klientom upusty i rabaty przy większych zamówieniach, a także serwis przy niewielkiej opłacie.

 

Dopasowanie

 

Wiele firm ma zróżnicowane menu, tak aby każdy rodzaj imprezy był doskonale przygotowany. Nie zdarza się już, aby jedzenie było przygotowywane przez organizatora imprezy, głównie z powodów finansowych i logistycznych. W domowej kuchni nie jesteśmy w stanie przygotować posiłków dla tak dużej liczby gości. Nie możemy też zagwarantować różnorodności kuchennych smaków. Przyjmuje się, że potrawy nie mogą być przygotowane tylko i wyłącznie pod organizatorów. Jeśli jesteśmy koneserami dobrego jakościowo mięsa, a wśród zaproszonych gości mamy wegan bądź wegetarian, popełnimy faux-pas i nie zrobimy dobrego wrażenia na naszych gościach. Pamiętajmy, że kuchnia, jaką serwujemy, musi być też dopasowana do rodzaju imprezy. Inne dania podamy na całodziennej konferencji czy szkoleniu dla naszych pracowników. Innego rodzaju dania będą serwowane na bankiecie po szkoleniu.

 

Jak wybrać catering na imprezę?

 

Czym charakteryzuje się dobra firma cateringowa?

 

Dobra firma cateringowa charakteryzuje się nie tylko dobrym smakiem. Ważnym elementem współpracy z klientem, jest chęć pomocy przy wyborze dań i dopasowania ich do charakteru imprezy. Duże znaczenie ma też ilość pracowników na kuchni. Jeżeli impreza, którą organizujemy, jest dość duża, bądź serwowane potrawy są bardzo różnorodne, to powinniśmy mieć na względzie to, że przy małej ilości pracowników firmy cateringowej potrawy będą zimne, bądź w najgorszym przypadku niedogotowane. Zazwyczaj firmy ferujące niskie ceny, mają małą liczbę pracowników, a smak ich potraw pozostawia wiele do życzenia. W takim przypadku może się zdarzyć, że zamówiona zupa jest totalnie bez smaku, a pierogi zostały zakupione w dyskoncie. Aby uniknąć takich problemów, warto zasięgnąć opinii innych organizatorów, bądź poszukać opinii w internecie.